آزمون و مدرک مشاور رسمی مالیاتی چیست؟ + مزیت های آن

آزمون و مدرک مشاور رسمی مالیاتی

آزمون و مدرک مشاور رسمی مالیاتی چیست؟ اگر با مشاورین رسمی مالیاتی روبرو شده باشید، آنها را افرادی متخصص، مجرب، با برنامه ریزی و تسلط کامل بر قوانین مالیاتی می بینید. چنین افرادی با این خصلت ها از طریق تایید صلاحیت در آزمون و مدرک مشاور رسمی مالیاتی انتخاب می شوند. در ادامه این مطلب می خواهیم راجع به این آزمون و مزیت های اخذ مدرک مشاور رسمی مالیاتی صحبت کنیم.

مدرک مشاور رسمی مالیاتی چیست؟

یکی از آزمون هایی که به منظور فراهم کردن شرایط استخدام و کار در سازمان امور مالیاتی درنظر گرفته می شود، آزمون جامعه مشاورین رسمی مالیاتی ایران است. همانطور که می دانید، مشاورین مالیاتی افرادی هستند که با بررسی هزینه ها و مصارف، تسلط بر دانش حسابداری، قوانین مالیاتی و غیره، استراتژی هایی را برای مدیران مالی ارائه می کنند. این افراد همچنین در بخش پیگیری پرونده های مالیاتی و اجرای تکالیف آن فعال هستند که منجر به مدیریت هزینه های این بخش از کسب و کار شما شده و نیاز به حضور شما در مراجع حل اختلاف را کاهش می دهند.

برای آنکه بتوانید به چنین عنوان شغلی دست یابید، می بایست مسیری را طی کنید که مهم ترین قسمت آن، شرکت در آزمون مشاور رسمی مالیاتی است. این آزمون هرساله یکبار و توسط وزارت اقتصاد برگزار شده و نمره آن از ۱۰۰ است. متقاضیانی که بتوانند عملکرد خوبی در آزمون و مدرک مشاور رسمی مالیاتی داشته باشند، عنوان مشاوران رسمی مالیاتی را دریافت خواهند کرد. از جمله شرایط شرکت در این آزمون عبارتند از:

  • داشتن تابعیت کشور ایران.
  • عدم وجود مشکلات اخلاقی و مالی یا رفتاری که می بایست برای اطمینان از حسن شهرت آنها در موازین شرعی بررسی شود.
  • عدم وجود سابقه کیفری محکومیت.
  • عدم داشتن رابطه استخدامی با دستگاه های اجرایی حتی به صورت موقت یا دائمی.

همچنین یکی دیگر از شرایط آزمون مشاور رسمی مالیاتی، سابقه اشتغال این افراد در حوزه های مالیاتی، مالی، حسابرسی، محاسبات یا تدریس این امور، حقوق به مدت ده سال (تمام وقت) است.

مدرک مشاور رسمی مالیاتی
مدرک مشاور رسمی مالیاتی

مزیت های آزمون و مدرک مشاور رسمی کدامند؟

حال نوبت آن است تا در مورد مزیت های بخش دوم موضوع این مقاله یعنی آزمون و مدرک مشاور رسمی مالیاتی صحبت کنیم. در این خصوص می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

  • استخدام راحت تر و سریع تر: امروزه شرکت های بزرگ به شدت به دنبال مشاورین مجرب و با دانش کافی هستند. این افراد می توانند با حفظ سرمایه شرکت و جلوگیری از پرداخت مالیات های سنگین، ارائه مشاوره های مالیاتی کارآمد و غیره، به شدت در ذخیره سرمایه های این مجموعه ها موثر باشند.
  • حقوق بالاتر: با افزایش سطح دانش، مهارت و تجربه شما، اکنون می توانید در آزمون و مدرک مشاور رسمی مالیاتی شرکت کنید. پس از موفقیت در این امتحان، حقوق شما بالاتر از مشاغل مرتبط مانند حسابداری ساده خواهد بود. همچنین این افراد می توانند با مشاوره مالیاتی به چند شرکت، درآمد خود را افزایش دهند.
  • مزایای دیگر عبارتند از: کسب پروانه فعالیت حرفه ای که برای اعضای مجموعه ارائه می شود. عدم نیاز به پرداخت حق تمبر برای اعضای دارای کارت عضویت در هنگام حضور مراجع دادرسی مالیاتی. امکان ارتقا به رتبه مستشار هیئت.

اگر شما هم به موضوعات مالی یا مالیاتی علاقه دارید، حتما سری به مقالات سایت شخصی من، علی ط ساکی بزنید. همچنین در کنار این مقالات، مطالب خوبی در دسته بندی تامین اجتماعی، بیمه، قوانین اداره کار نیز وجود دارند.

آزمون مشاور رسمی مالیاتی
آزمون مشاور رسمی مالیاتی
لینک کوتاه مطلب : https://alitsaki.ir/?p=3776
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .