اشتباه حسابدار

اشتباه حسابدار

حسابدار دوباره اشتباه کرد، بیچاره کارفرما! حسابدار حواسش نبوده، شرکت، کلی جریمه شد. حسابدار سند اشتباه زده بود؛ ولی زیر بار نمی‌رفت. مدیر مالی یک گزارش به من داد. کل گزارش اشتباه بود!!!!!

احتمالاً شما هم این روزها از این جملات زیاد می‌شنوید. دوست عزیزی که یک صفحۀ اینستاگرام زده‌ای و دنبال درآمد هستی، دلیلی ندارد برای اینکه مشتری پیدا کنی، به حرفه ضربه بزنی. این چه روش جدیدی است؟ چگونه هیچ دکتری را ندیده‌ایم که بگوید همۀ دکترها دارند اشتباه می‌کنند؟ یک وکیل نشان بدهید که بگوید فلان وکیل دارد اشتباه می‌کند. ولی می‌بینیم که بعضی حسابدارها برای اینکه نشان بدهند خیلی توانمندند و بنابراین بتوانند مشتری جلب کنند، حاضرند حرفه را زیر سؤال ببرند.

حسابدار اشتباه می‌کند؟ بله که اشتباه می‌کند. اگر اشتباه نمی‌کرد، برای اشتباهات حسابدار استانداردی وجود نداشت. مگر پزشک، وکیل، خلبان، رئیس‌جمهور، استاد دانشگاه و… اشتباه نمی‌کنند؟ همه می‌روند جار می‌زنند؟ نکتۀ مهم این است که باید حواسمان به حرفه باشد. ما اینجا قرار است کمک کنیم که حرفه‌مان قوام پیدا کند. قرار است کمک کنیم مسیر حسابدارهای جوان که می‌خواهند بعد از ما بیایند، هموار باشد؛ نه اینکه فقط بگوییم من بلدم، من بلدم!

اصلاً کار خوب و مؤدبانه و اخلاقی‌ای نیست که ترویج بدهیم عده‌ای از حسابدارها اشتباه می‌کنند و کارفرماهای مظلوم را به صلابه می‌کشند. همۀ این پیکان‌ها به‌سمت خود ما برمی‌گردد. خواهش می‌کنم هم از این موضوع جلوگیری کنید، هم به آن اعتراض کنید و هم آن را نقد کنید. در واقع، آن حسابدار اشتباه نکرده است. آن کارفرما اشتباه کرده است که به‌جای اینکه به یک حسابدار حرفه‌ای پول خوب بدهد، پول یک کمک‌حسابدار را می‌دهد. این کمک‌حسابدار هم از سر نادانی اشتباهی انجام داده است.

به امید روزی که در ایران حسابداری جایگاه حرفه‌ای خودش را پیدا کند و پیش کسوتان به جای طرفداری از کارفرما به هم صنفان خود نظر کنند و برای رشد حرفه همکاری نمایند.

لینک کوتاه مطلب : https://alitsaki.ir/?p=3327
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .