معرفی انواع برنامه های آفیس

انواع برنامه های آفیس

انواع برنامه های آفیس کدامند؟ مجموعه برنامه های آفیس که توسط شرکت مایکروسافت طراحی و عرضه شده، به عنوان پرکاربردترین نرم افزارهای اداری شناخته می شوند که می توانید از آن در غالب مشاغل، امور تحصیلی و دانشگاهی، حسابداری، فعالیت های روزمره و غیره استفاده کنید. در ادامه نیم نگاهی به نرم افزارهای مختلف آن خواهیم داشت و با انواع برنامه های مرتبط برای حرفه حسابداری نیز آشنا می شویم.

آشنایی با انواع برنامه های آفیس

همه ما با برنامه های آفیس یا Office آشنا هستیم و از آن در کارهای روزمره خود، آموزش، انجام پروژه و ارائه اطلاعات استفاده می کنیم. با این حال کمتر کسی است که با تمام انواع برنامه های آفیس آشنایی داشته باشد. به همین خاطر ابتدا در خصوص اینکه انواع برنامه های آفیس چیست، دسته بندی های زیر را معرفی می کنیم:

  • نرم افزارهای واژه پرداز: این نوع برنامه ها برای نگارش، ویراستاری و ارائه مطلب به کار گرفته می شوند. شما می توانید تنظیمات و ابزارک های بسیاری را برای مدیریت متن، درج تصاویر و غیره در آن بیابید. از جمله برنامه ها در این بخش می توان به مایکروسافت ورد، گوگل داک، اپل پیج، WPS Writer اشاره کرد.
  • نرم افزارهای صفحه گسترده: این نوع برنامه ها می توانند به کاربران اجازه درج داده ها در ردیف ها و ستون های مختلف را ارائه کنند. در نتیجه کار با این داده ها و انجام اعمال ریاضی روی آنها ساده تر خواهد بود. معمولا در امور مالی و تجزیه و تحلیل داده ها از این نوع برنامه ها استفاده می شود. از جمله می توان به مایکروسافت اکسل، گوگل شیت، اپل نامبرز و WPS Spreadsheets اشاره کرد.
  • نرم افزارهای ارائه: یکی دیگر از بهترین ها در انواع برنامه های آفیس، نرم افزارهای آفیس هستند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت پاورپوینت، گوگل اسلاید و Apple Keynote اشاره کرد. این برنامه ها می توانند برای ترکیب فایل های چند رسانه ای با داده ها و انیمیت کردن آنها در سخنرانی ها و جلسات ارائه شوند.

دیگر برنامه های آفیس

  • نرم افزارهای مدیریت پایگاه داده: اگر قصد دارید برای سازماندهی، ذخیره، بازیابی و مدیریت داده ها در قالب های ساختار یافته اقدام کنید، این برنامه ها به کار گرفته می شوند. از جمله می توان به مایکروسافت اکسس، Oracle DB، مای اسکیوال و NoSQL اشاره کرد.

از دیگر انواع برنامه های آفیس می توان گفت: برنامه های مدیریت ایمیل، یادداشت برداری، مدیریت پروژه، همکاری و ارتباطی، اجرای Pdf و گرافیک دیزاین ها.

معرفی برنامه های آفیس
معرفی برنامه های آفیس

کاربرد برنامه های آفیس در حسابداری

برای کسانی که به عنوان حسابدار فعالیت می کنند، همچنین می توان به برنامه های آفیس زیر اشاره کرد که عبارتند از:

  • نرم افزار اکسل: این برنامه برای حسابرسی و حسابداری به خصوص در بخش آنالیز داده ها و محاسبات با فرمول ها کاربرد دارد.
  • گوگل درایو: یکی دیگر از انواع برنامه های آفیس برای ذخیره سازی داده ها در فضای ذخیره سازی ابری، گوگل درایو است.
  • Trello: این برنامه بر بستر وب جهت مدیریت Taskها و مشاهده بصری روند انجام آن قابل استفاده است.

شما کاربران می توانید برای مدیریت مالی و ثبت داده ها، یادداشت ها و ارائه پروژه های حسابداری خود از چنین برنامه هایی استفاده کنید. اگر به موضوعات مشابه در حوزه حسابداری، تامین اجتماعی و مالیات علاقمند هستید، حتما نوشته های من، علی ط ساکی را دنبال کنید.

برنامه های حسابداری آفیس و مالیات
برنامه های حسابداری آفیس و مالیات
لینک کوتاه مطلب : https://alitsaki.ir/?p=3828
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .