چگونه حسابدار شویم؟ مسیر شغلی آن چیست؟

چگونه حسابدار شویم و مسیر شغلی

چگونه حسابدار شویم؟ مسیر شغلی چیست؟ در ادامه این مطلب می خواهیم ۲ روش عملی را برای رسیدن به جایگاه های شغلی مرتبط به حسابداری در بازار کار یا بالاتر از آن بیان کنیم.

چگونه حسابدار شویم؟ مسیر شغلی آن چگونه است؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه حسابدار شویم؟ مسیر شغلی آن چگونه است؟ در پاسخ به این پرسش می توان به ۲ مسیر کلی اشاره کرد که عموما بیشتر افراد از طریق آن در بازار کار حسابداری وارد می شوند. در ابتدا به روش اول می پردازیم که به شرح زیر است:

  • ورود به بازار کار حسابداری از طریق دانشگاه: در این حالت شما می توانید با مطالعه رشته حسابداری و گرایش های مربوطه آنها، دانش تئوری این حرفه را بیاموزید. همچنین در ادامه با کارآموزی در شرکت ها بر دانش عملی خود بیفزایید. شما می توانید در زمان تحصیل گرایش های خاصی از جمله حسابداری عمومی یا مالی، دولتی، مدیریت، حسابداری صنعتی، مالیاتی، بودجه ای، حسابرسی، سیستم ها، اجتماعی و غیره را انجام دهید.

بنابراین شما می توانید با انتخاب یک رشته کاری خاص در دانشگاه برای آن تحصیل کرده، کارآموزی نموده و رزومه خود را تقویت کنید. حال باید با گرفتن مدرک و آموزش مداوم برای پیشرفت شغلی خود تا رسیدن به سطح بالاتر اقدام نمایید.

در پاسخ به اینکه چگونه حسابدار شویم؟ مسیر شغلی آن برای دستیابی به جایگاه های شغلی بالاتر چگونه است؟ می توان به این روش اشاره کرد؛ چراکه یکی از مزیت های روش اول، امکان ارتقا به سطوح بالاتر در جایگاه های مالی می باشد.

در کل حسابداران می توانند در دفاتر خصوصی یا دولتی به صورت فردی یا گروهی استخدام شوند. همچنین آنها می توانند برای ارائه برخی خدمات مانند حسابرسی به شرکت های مختلف مراجعه کرده و یا به صورت منطقه ای و محله ای فعالیت نمایند.

مسیر شغلی حسابداری
مسیر شغلی حسابداری

استخدام از طریق دوره های عملی

یکی دیگر از متدهایی که بسیاری از افراد برای مشغول شدن در بازار کار حسابداری بر  اساس علاقه یا در مدت کم اقدام می کنند، شرکت در دوره های عملی است. این حرفه به عنوان یک مهارت فنی شناخته می شود و عموما تمام نیازهای آن در دانشگاه ها به شما آموخته نخواهد شد. از سوی دیگر یکی از دلایل برتری این روش، جذب سریع در بازار کار است که مسیر ۴ ساله دانشگاه را در مدت زمان بسیار کمتری آن هم با کارآموزی و تجربه عملی امکان پذیر می کند.

اما چگونه حسابدار شویم؟ مسیر شغلی در متد دوم چگونه است؟ شما می توانید در این روش با شرکت در دوره هایی که شما را برای کارآموزی بازار کار و برای رشته های شغلی خاصی آماده می کنند، گواهی دریافت کرده و برای استخدام اقدام کنید. توجه کنید که برای رسیدن به درجه های شغلی بالاتر یا استخدام در برخی شرکت ها، نیاز به مدارک دانشگاهی دارید. در نتیجه اگر قصد دارید برای جایگاه های شغلی بالا اقدام نمایید، بهتر است ابتدا الزامات آن را مشاهده کرده و بسته به نیاز مدرک دانشگاهی اخذ نمایید.

اگر به مباحث مالی و مالیات نیز علاقمند هستید، می توانید مقالات سایت من، علی ط ساکی را دنبال کنید.

استخدام حسابدار
استخدام حسابدار
لینک کوتاه مطلب : https://alitsaki.ir/?p=4010
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.